DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ARIYORUM

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ARIYORUM

Düğün fotoğrafçısı arıyorum diyorsanız bu yazımız tam size göre. Düğün Fotoğrafçısı arayışında olan çiftler için hazırlanmış kılavuz niteliğindeki bu yazımda, en önemli gününüzde fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir detaylı olarak anlattım.

Uzun bir koşturmacanın ardından nihayet artık düğün gününü netleştirdiniz. Düğün gününüz yeriniz kuaförünüz tamam ama ya düğün fotoğrafçınız ? İşte size işin en alengirli kısmı! Düğün fotoğrafçısı bulmak, o kadar önemli bir günü hiç tanımadığınız birine emanet etmek ne kadar zor değil mi ? Hele bir de düğün fotoğraflarında aradığınızı bilmiyorsanız vay halinize.

Öncelikle gelin adaylarımız için bir liste çıkardık. Umarız sizin için faydalı olacak bu yazımızda biraz da olsa işinizi kolaylaştırırız.

fotoğrafçınızı seçerken nelere bilmeniz gerekenler

  • bol bol fotoğraf gelin damat fotoğrafı bakın
  • olabildiğince çok düğün fotoğrafçısı araştırın
  • referans her zaman 1-0 önde olmanızı sağlar
  • anlaşmadan önce muhakkak ön görüşme yapmaya özen gösterin
  • albüm özellikleri hakkında detaylı bilgi isteyin
  • düğün fotoğraflarınız hakkında aklınızdakileri anlatırken gerçekten önem verildiğini hissedin
  • fotoğraflarınızın tamamını almaya özen gösterin
  • çekim günü ve saati konusunda net olunmasına özen gösterin
  • müstakbel eşinizin de içinize sinmesine önem gösterin zira o gün ve onun için de önemli

Tüm bunları yaptıysanız işi büyük ölçüde kolaylaştırmışsınız demektir. O gün sizin için önemli olduğu kadar fotoğrafçınız için de önemliymiş gibi hissetmeniz çok önemlidir. Kendinizi rahat hissediyor olmanız için fotoğrafçınız ile aranızda doğal bir iletişim oluşması gerekmektedir. Eğer aranızda doğal bir iletişim akışı başlamıyor ve siz bunu hissediyorsanız bu durumu olabildiğince krizsiz atlatılması için fotoğrafçınıza aklındakinin ne olduğunu ve nasıl bir çekim planladığını sorabilirsiniz. Bu sizinle fotoğrafçınız ile aranızda bir sohbet başlatacaktır. Eğer o güne kadar anlatma fırsatınız olmadıysa aklınızdaki kareler ile ilgili kısa bilgiler verebilirsiniz. Emin olun bu küçük bilgiler fotoğrafçınızın da işini kolaylaştıracaktır.

Hayatınızın en önemli günlerinden birinde sizin için hep hatırlanmasına değecek kalitede fotoğraflar diliyorum.

Sevgiyle kalın

Ngd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir