Haydi Hindistan’a Gidiyoruz…

13 Şubat hareketli 8 günlük Hindistan fotoğraf ve kültür turu. Kültür derken gerçek bir kültür turu! Hindistan’da gerçekleşecek gerçek bir düğüne davetliyiz ve fotoğraf çekimi için izinliyiz. Düğün öncesinde Hint adetlerine göre çift için alışverişe bile çıkacağız. Diğer günlerimizi ise Hindistan’ın en güzel noktalarını gezerek ve fotoğraf çekerek geçireceğiz?Hatta bizimle gelen bir çiftimiz olursa onu bu muhteşem ortamda kareleme imkanımızda olabilir belki, neden olmasın ki?Diyorum ya tam bir kültür ve fotoğraf turu bu. Tamamen bizim için hazırlanmış bize özel bir tur. Ben çok heyecanlıyım çünkü bu benim hayalim?? Hadi gelin beraber gidelim?? Tüm detaylar ve tur programı için bana ulaşabilirsiniz✌?#kültürturu #hindistanturu #hindistangezisi #hintdüğünü #fotografturu #fotografgezisi #india

İşte tur programı…

Gideceği yer(ler)         : Hindistan
Uzmanlaşmış kategori :Tarih, Macera, Dağlar ve Din
Seyahat Tarihi.           : Şubat 2018
Seyahat Başlangıcı      : Hindistan Delhi
Seyahat Bitişi             : Hindistan Delhi

14 Şubat :

Varış Delhi : Delhi Delhi uluslararası hava alanı’ na varış. Klimalı araç ile hotelinize transfer. Boş zaman ve geceleme hotelinizde.

15 Şubat :

Jaipur ( The Pink City ) 250 km, 5 saat. Sabah akşam kahvaltısı Sonra Jaipur ‘’ Pembe Şehir ‘’ Rajasthan once gelir. Şehir, üç tepe kalesi ve kentteki bir dizi saray, önemli cazibe merkezleri olan hükümdarlar klanının kalesiydi. Duvarlı şehirde münhasıran kullanılan taş rengi nedeniyle Pembe Şehir olarak bilinir. Varışta otele transfer. Daha sonra Birla Tapınağı ve Ganesh Tapınağı’nı ziyaret. Jaipur’da geceleme.

16 Şubat :

Jaipur ( Yöresel ) Erken kahvaltıdan sonra, terasları ve surları ile Moata Gölü’ne yansıyan güzel şehir Jaipur’u ziyaret. Geçmişteki Maharajalar tarzına sadık kalarak süslenmiş filin ardından kaleye çıkış. Kalenin iç mekanları, zarif fil dişi, ayna ve cam eşyalarla süslü çeşitli kraliyet salonlarına sahiptir ve zarif duvar resimleri ile tamamlanmıştır. Öğleden sonra şehir turuna devam; Geleneksel Rajasthani ve Mughal Sanat’ının Heybetli bir karışımı görebileceğiniz City Palace Müzesi’ni ziyaret. Müze, kraliyet prenslerinin giysileri, halıları, eski silahların deposu, mahkeme sahnelerini tasvir eden minyatür tabloları, savaş sahneleri ve alayları koleksiyonuyla göz kamaştırıyor. Ayrıca büyüleyici JantarMantar’ı ( MS 1726’da inşa edilmiş bir gözlemevi ) ziyaret. Ayrıca Hawa Mahal ( Rüzgar Sarayı ) fotoğraf ziyareti dahildir. Jaipur’da geceleme.

17 Şubat :

Jaipur Kahvaltı ve düğün için biraz alışveriş. Hink kültürüne göre çift için hediye alınmalı. Akşam Hint Düğün ‘üne katılım. Farklı törenlerle fotoğraf çekimi. Akşam yemeği düğünde. Geceleme otelde.

18 Şubat :

Jaipur-Agra ( Taj Mahal) 250 kms Sabahleyin Agra’ya gidiş. Agra rotasında AbhaneriYi ziyaret; Abhaneri Chand Baori ( basamaklı su kuyusu ) ile popülerdir. Ve Harshat Mata Tapınağı’nı ziyaret. Daha sonra Agra’ya varış Otel’e giriş. Akşam gün batımında Taj’ın arkadan fotografı çekimi. ( içeri girmeden) Daha sonra tiyatroda ünlü ‘’Taj Mahal’’ şovunu izleme. ( doğrudan ödeme). Geceleme otelde.

19 Şubat :

Agra Sabah erkenden Taj Mahal ve 1965 yılında Akbar tarafından kurulan Yamuna kıyısındaki Kızıl Kale’yi ziyaret. Shah Jahan tarafından eşi Mümtaz’a yaptırılmış Büyük Aşk anıtı’nı ziyaret. Agra Kale’sini ziyaret. Agra Kalesi Büyük İmparator Akbar tarafından 1565 yılında yaptırılmış tasarım ve yapımın başyapıtıdır. Kale içinde Jahangir Sarayı, Khaas Mahal ve Şeyh Mahal’in yanısıra İmparator Şah Jahan’ın hapiste öldüğü Moti Mescidi , Diwane-I-Am, Diwane-I-Kas ve musamman Burj’un da bulunduğu bir dizi zarif bina bulunmaktadır. Itmad-ud-Daulah İmparatoriçe Noor Jehan tarafından babası anısına yaptırılmıştır. Delhi’ye gidiş. Geceleme otelde.

20 Şubat :

Delhi Delhi, Modern Hindistan’ın başkenti. Sonra Mahatma Gandhi’nin anıtı olan Raj Ghat’ı ziyaret. Ardından Rajpath’a gidiş; burada Raisina Hills’in ve Hindistan Kapısı’ın üzerinde Başkan’ın ikametgahını görebilirsiniz. Sonra Gurdwara Bangla Sahib ( Şehrin en güzel ve en huzurlu Sikh İbadethanesi; Sekizinci Sikh Guru Har Krishan akla gelir ve içindeki havuz Sarovar olarak bilinir.)’i ziyaret. Akşam Qutub Minar ve Lotus tapınağını ziyaret. Yeni Delhi’de geceleme.

21 Şubat :

Delhi – Hareket Kahvaltıdan sonra Jaipur Havaalanı’na hareket.

Oteller Listesi: Oteller B Şehir Otel Delhi Africa Avenue ya da Avalon Courtyard ( 3*) Jaipur Sarovar Portico ( 4*) ya da Santosh Villa ( Aile yanında konaklama) Agra Four Points By Shereton ( 4*)

Paket fiyata dahil olanlar:

# Havaalanı’nda ve otelde yardım.

# Tur boyunca şöförlü özel minibüs.

# Yatak ve kahvaltı bazında çift kişilik odada konaklama…

# Delhi, Agra, Jaipur’daki turistik yerleri gezip görme esnasında Yerel İngilizce konuşan rehberler.

# Bir akşam Hint Düğünü’ne davetiye.

# Jaipur’da Elephant Right.

# İlgili geçiş ücretleri ve vergiler. Özel Hizmetler:

# Jaipur’da Park Regis Otel’inde 1 öğle yemeği.(İçecekler dahil değildir).

# Jaipur yolu üzerinde Monkey Temple ziyareti, Abhaneri ziyareti.

Fiyata dahil olmayanlar

# Anıt girişleri ve kamera, video biletleri.

# Seyahat sigortası.

# Hindistan Vizesi

# Yemekler.

# Kişisel giderler.