Düğün hazırlıkları

Düğün hazırlıkları adlı bu yazımızda, düğün günü karşılaşacağınız bir çok konunun önceden yapacağınız hazırlıklarla, düğününüzü nasıl kolay ve keyifli geçireceğinizi anlatmaya çalışıyoruz.

Düğün gününüz yaklaşırken öncelikle bir liste hazırlayın. Listenin ana başlıklar halinde hazırlanması size önceliklerinizi ve ilerlemenizi çok daha net gösterecek.

Düğün hazırlıkları öncesinde ana hatlarıyla çıkardığınız listeyi yol gösterici olması için şu şekilde özetleyebiliriz. ( Düğün tarihinizin artık karar verilmiş olduğunu varsayarak ilerleyelim.)

  • Bütçenizin belirlenmesi,
  • Düğün yeri kriterlerim neler ? Dış mekan mı, otel düğünü mü, yoksa sadece arkadaşlarımızla olabileceğimiz bir düğün yemeği mi ? Bunu ilk önce belirlemeniz bir çok konuyu kolaylaştıracaktır.
  • Ortalama kaç kişilik bir düğün organize edeceğiz ? Bu yerlere uyan mekanların araştırılması,
  • Gelinlik ve Damatlık Seçimi için ön araştırma ve beğendiğiniz tarzın bulunması, Bu konuda sizlere öncü olması için buraya tıklayarak vücut tiplerinize göre gelinlik seçimi nasıl yapılır bir göz atmak isteyebilirsiniz.
  • Organizasyon şirketleri içerisinde sizin için en uygun çizgilerle iş yapanların araştırılması,
  • Düğün fotoğrafçısı ve film yapımı için en beğendiğiniz çizgilere sahip firmaların araştırılması, vimeo
  • Makyaj ve Saç yapınıza en uygun, en beğendiğiniz tarzları uygulayan kişilerin araştırılması,

Bu listenin bir ön araştırma listesi olduğunu hatırlatırız. Tüm bu kriterleri belirlemeniz ana hatlarıyla düğün yapınızın oluşmaya başlaması anlamana gelir.

Bu liste, müstakbel eşiniz ile birlikte detaylandırılması sizin süreçte yaşayacağınız zorlukları azaltacağı gibi süreçten alacağınız keyfi de artıracaktır. Örnekle açıklayalım:

Diyelim ki düğününüz bitti çok içinize sinen bir düğün günü yaşadınız fakat günün sonunda elinize hatıra olarak kalacak fotoğraflarınızdaki tarz sizin pek içinize sinmedi. Fakat daha önemlisi eşiniz çıkan sonuçlardan pek de memnun değil. Süreci birlikte yönetmek ortak noktada buluşmanızı sağlayacaktır.

Daha fazla bu tür içerik için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Not : Düğün yapacaklara tavsiyeler listesinin bir ana liste olduğunu ve içeriğini, önceliklerinize göre sizin belirlemeniz gerektiğini hatırlatırız. Bu yazımızda aslında sizlere öncelikle hazırlık aşamasındaki temel bakış açısını göstermek istedik. Sorunsuz ve tam gönlünüzdeki gibi bir düğün günü geçirmeniz dileğiyle.

Sevgiler NGD

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir